موضوع
آخرین اخبار

اخبار وزیر بهداشت: می‌خواهند«سلامت» را وارد حاشیه کنند

وزیر بهداشت

پیام زندگی:  وزیر بهداشت در پاسخ به برخی حاشیه‌سازی‌ها در حوزه سلامت، گفت: اینکه همه نسبت به حوزه سلامت کشور حساس باشند، بسیار خوب است، اما حساس بودن افراطی هم خیلی مناسب نیست و فکر می‌کنم که برخی می‌خواهند با ایجاد حساسیت افراطی وزارت بهداشت را وارد حاشیه‌ کنند.

دکتر سیدحسن هاشمی در واکنش به برخی اظهار نظرها، حاشیه‌سازی‌ها  و حسایت‌زایی‌هایی که نسبت به حوزه سلامت و حتی شخص خودش مطرح می‌شود، گفت: باید توجه کرد که حساسیت داشتن در برخی موارد  خوب است و اینکه همه نسبت به حوزه سلامت کشور حساس باشند، بسیار خوب است.

نباید اجازه حاشیه‌سازی را بدهیم

وی با بیان اینکه البته زیاده‌روی در این موضوع و حساس بودن افراطی هم خیلی مناسب نیست، ادامه داد: فکر می‌کنم که برخی با ایجاد حساسیت افراطی می‌خواهند وزارت بهداشت را وارد حاشیه‌ کنند. بر این اساس هم خودمان باید حواس‌مان را جمع کنیم و مواظب باشیم و اشتباه نکنیم و هم اجازه حاشیه‌سازی را ندهیم.

مردم انتظار دارند پروژه‌هایمان را به سرانجام برسانیم

هاشمی همچنین اظهار کرد: ما در وزارت بهداشت موظیم یکسری اقدامات را انجام دهیم و پروژه‌هایی را که آغاز کردیم، به نتیجه برسانیم. از طرفی در سال پایانی دولت یازدهم هم به سر می‌بریم و باید قدر زمان باقی‌مانده را بدانیم و حداکثر تلاش‌مان را در جهت سلامت مردم انجام دهیم و بتوانیم اقداماتی را که آغاز کردیم به سرانجام برسانیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه  بنابراین چنین تلاش‌هایی برای ما اهمیت دارد، ‌افزود: مردم هم همین انتظار را از ما دارند و خواسته‌شان چیزی غیر از این نیست. بر این اساس ما هم سعی می‌کنیم که در همین راه قدم برداشته و این موضوع را رعایت کنیم.

هاشمی در عین حال به ارائه برخی آمار های اشتباه در طرح تحول نظام سلامت اشاره و اظهار کرد: برخی افراد کلی‌گویی می‌کنند و گاهی به صورت نسجیده آمار و اطلاعات ارائه می‌دهند، این در حالیست که باید بدانیم در طرح تحول نظام سلامت ورودی به بیمارستان‌ها هشت درصد افزایش یافت و هزینه‌ای هم بابت تقاضاهای القایی تحمیل نشد. در عین حال بیمارستان‌های کشور که در طول ۱۰ سال گذشته طرازشان منفی شده بود، با آغاز طرح تحول سلامت از ورشکستگی نجات یافتند.

وی در عین حال با اشاره به مطالبات وزارت بهداشت از بیمه‌ها، گفت: باید توجه کرد که ادامه این وضعیت به شرطی است که بیمه‌ها پولشان پرداخت کنند.

منبع:ایسنا

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>