موضوع

دیجیتال چگونه دوربین های موبایل جهان را تسخیر کردند؟

دوربین موبایل

پیام زندگی: در اوایل قرن ۲۱ام انقلابی در عکاسی دیجیتال، تنها با ساخت سخت افزار کوچک دوربین، بر روی تلفن های همراه ایجاد شد. این قطعه کوچک وزن قابل توجهی را به گوشی اضافه نمیکرد اما تغییرات بزرگی در دنیای عکاسی ایجاد کرد.

در اوایل قرن ۲۱ام انقلابی در عکاسی دیجیتال، تنها با ساخت سخت افزار کوچک دوربین، بر روی تلفن های همراه ایجاد شد. این قطعه کوچک وزن قابل توجهی را به گوشی اضافه نمیکرد اما تغییرات بزرگی در دنیای عکاسی ایجاد کرد.

 چگونه دوربین های موبایل جهان را تسخیر کردند؟

در قرون گذشته (بین ۶ تا ۱۱) مخترعین از یک اتاقک روشن (دوربین اولیه) به عنوان چیزی شبیه دوربین استفاده میکردند. آنها برای اولین بار در این اتاقک مکعب مستطیلی کوچک، موفق به دیدن تصویر شدند. این جعبه دارای یک سوراخ ریز بود که نور را به داخل هدایت میکرد و زمانی که شعاع های نور روی دیواره انتهای جعبه که بر روی سوراخ قرار داشت می تابید، تصویر معکوسی تشکیل می شد.

با گذشت زمان اختراع اولیه دانشمندان که بسیاری معتقدند “نیوتن” اولین آنها بوده است، پیشرفت کرد و دوربین های دیجیتال اولین بار توسط استیون سسون کارمند شرکت کداک، اختراع شدند. در دوربین های دیجیتال دیگر خبری از فیلم های عکاسی و دردسرهای ظهور و چاپ عکس ها نبود. اما این باز هم پایان ماجرا نبود.

در سال های اول هزاره ی سوم، دوربین های موبایل وارد بازی شدند. پس از آنها نوبت آیفون بود که خود را داخل ماجرا کند. و به این صورت بود که جنگ گوشی های هوشمند آغاز شد و دوربین و کیفیت آن یک بخش مهمی از مشخصات آنها شد. در تمامی این سالها رقبا در تلاش بودند تا دوربین های آیفون را که کیفیت بسیار عالی (و نرم افزار) داشتند و استفاده از آنها بسیار آسان بود را شکست دهند. این نبرد تا امسال نیز ادامه داشت تا اینکه اتفاق بلاخره رخ داد.

در حال حاضر دو سوم از جمعیت بزرگسال آمریکا گوشی هوشمند دارند. هر کاربر به طور متوسط حداقل ۱۵۰ عکس با گوشی هوشمند خود میگیرد. اینستاگرام بیش نیم میلیارد کاربر ماهانه دارد. حتی اگر عکس های آنها سلفی و یا فقط تصویری از غذایی که خوردند، باشد، باز هم نشان دهنده ی آن است که هیچ چیز برای مردم مانند دوربین های گوشی های هوشمند، برای عکاسی آشناتر نیست. باید قبول کرد که خوب یا بد، دوربین های موبایل ما، در حال حاضر بخشی از زندگی روزمره ما شده اند و ما به استفاده از آنها بیش از هر ابزار دیگری برای عکاسی عادت کرده ایم.

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>