موضوع
آخرین اخبار

دکوراسیون 6 قانون برای دکوری جذاب

6 قانون برای دکوری جذاب

از نصب تابلوهای کوچک روی دیوارهای بزرگ اجتناب کنید. با این کار هم از ارزش اثر هنری کم می‌شود و هم دیوار خانه کوچک به نظر می‌رسد. تابلوهای هنری باید دو‌ سوم پهنای دیوار را پوشش دهند تا بشود آنها را یک عنصر مؤثر در دکور به حساب آورد.
اگر می‌خواهید دیوارهای اتاق‌تان مرتفع به نظر بیاید، از چندین تابلوی عمودی در کنار هم استفاده کنید. اگر دوست دارید دیوارهای اتاق‌تان پهن و طولانی به نظر آید، چندین تابلوی افقی را در کنار هم قرار دهید.
استفاده از تابلوهای نقاشی به هماهنگی و زیبایی خانه کمک زیادی می‌کند، ولی موقع نصب این تابلوها باید در نظر داشته ‌باشید که در ارتفاعی بالاتر یا پایین‌تر از حد تعریف ‌شده قرار نگیرند. حد تعریف ‌شده نصب تابلوها در حقیقت همان میانگین قد افراد بزرگسال خانواده است،  در فاصله‌ای بین 158 تا 170 سانتی‌متر از  کف زمین. اگر قصد دارید مجموعه‌ای از تابلوها را روی دیوار به نمایش بگذارید، می‌توانید این دامنه را به 130 تا 185 سانتی‌متر گسترش ‌دهید.
قبل از این ‌که دیوار خانه را رنگ بزنید، از علاقه‌تان به رنگ مورد نظر مطمئن شوید. شاید بد نباشد که آن را در جای کوچکی امتحان کنید و زمانی که از میزان روشنی، تیرگی و یا درخشندگی آن اطمینان حاصل کردید، رنگ مورد نظر را برای کل دیوارها به کار ببرید. بهتر است امتحان رنگ را در زیر همان نوری انجام دهید که بیشترین زمان را با آن سپری می‌کنید.
نورها می‌توانند روی رنگ‌ها تاثیر بگذارند. برای مثال نورهای زرد مقداری گرما و زردی به رنگ اضافه می‌کنند. در مقابل، نورهای سفید باعث اضافه شدن کمی رنگ آبی به دیگر رنگ‌ها می‌شوند.
اگر می‌خواهید اتاق‌ها بزرگ‌تر از حد واقعی به نظر برسند، از رنگ‌های روشن و درخشنده استفاده کنید. برعکس اگر فضای وسیعی در اختیار دارید و برای‌تان زیاد مهم نیست که کمی کوچک‌تر به نظر برسد، رنگ‌های تیره به کار ببرید.

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>